Pokrycia dachowe - Blachodachówka

W przypadku blachodachówki panelowej, mały wymiar pojedynczego modułu oraz symetryczność fali dachówki, pozwala na uzyskanie wysokiej efektywności wykorzystania materiału. Oznacza to zminimalizowanie odpadów: przy właściwym zaplanowaniu pokrycia nie przekraczają one 5%.

Niekwestionowaną zaletą tego systemu jest jego niska waga. Pokrycie z blachodachówki panelowej nie wymaga dużych przekrojów krokwi oraz gęstych rozstawów łat, jak w przypadku dachówki ceramicznej. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, nie jest ona również narażona na zagięcia oraz zarysowania, tak jak blachodachówka tradycyjna. Użycie systemu panelowego nie wymaga także dokładnego pomiaru dachu.


Idealna do szybkiego i taniego pokrycia dachu domu lub budynku. Sprawdza się zarówno w przypadku budynków nowych jak i remontowanych.

 

Surowcem do wyrobu blachodachówek jest blacha stalowa walcowana na zimno, ocynkowana i powlekana lakierami w technologii coil coating, co zapewnia jej długoletnią wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Oferowane powłoki lakierowane dostępne są w wersji półpołysków, matów i matów gruboziarnistych.
Blachodachówki z wytłoczonym wzorem imitują dachówki ceramiczne, przez co można uzyskać niepowtarzalny wzór odpowiadający parametrom technicznym i użytkowym. Przetłoczenie fali zapewnia blachodachówce optymalną sztywność, a zastosowane rowki kapilarne umożliwiają odprowadzenie wody skraplającej się na połączeniach arkuszy.
Blachodachówki nadają się na wszystkie rodzaje dachów o nachyleniu od 15%. Pokryciowe materiały blaszane są jednymi z najlżejszych wśród materiałów dekarskich (ok. 5 kg/m2) co sprawia, że całkowity ciężar dachu może być nawet 10-12 krotnie mniejszy niż w przypadku pokryć ceramicznych czy betonowych. Dzięki temu nie wymagają zastosowania ciężkiej konstrukcji więźby, a w przypadku renowacji starych dachów więźba nie wymaga wzmacniania. Ułożenie pokryć blaszanych należy do jednych z najtańszych (zamówienia na dowolny wymiar powoduje minimalizację odpadów, i co z tym związane obniżenie kosztów) i najszybszych (dopasowywana do konkretnych płaszczyzn).
Blachodachówki oferowane przez Florian Centrum S.A. dostępne są w bardzo bogatej gamie kolorystycznej. Najpopularniejsze są jednak barwy tradycyjnie kojarzące się z dachem – a więc odcienie brązów i czerwieni, a także antracytu, zieleni i czerni.

Dach-Land Sp. z o.o.

Batorego 13

43-300 Bielsko-Biała

pozycjonowanie stron bielsko